خانه / جاذبه های گردشگری مشهد / گشتی در باغ پرندگان مشهد

گشتی در باغ پرندگان مشهد

bagh-2اولین و بزرگترین باغ پرندگان در شرق کشور ، در مجتمع تجاری تفریحی سپاد قرار دارد . افتتاح باغ پرندگان مشهد که 6000 متر مساحت دارد ، در اواخر سال 1393 بود . هزینه ساخت این باغ در حدود 900 میلیون تومان بوده است . در این پارک انواع پرندگان کمیاب و نادر ایرانی ، آسیایی و آفریقایی وجود دارد . این پارک جنب مجتمع الماس شرق قرار دارد . می توانید بازدید از این پارک و خرید را در یک روز برنامه ریزی کنید . این مرکز یکی از جاذبه های گردشگری مشهد است که گردشگران تور مشهد حتما از آن بازدید می کنند .

باغ پرندگان در مشهد یکی از بهترین تفریحات مشهد است . این پارک مخصوصا به خانواده هایی توصیه می شود که با بچه ها سفر می کنند . سعی شده است که باغ پرندگان مشهد به زندگی در طبیعت پرندگان نزدیک باشد . برای ساخت فضای آن از طبیعی ترین ابزار نظیر چوب ، سنگ ، نی و پوشال استفاده شده که باعث به وجود آمدن نمایی بسیار زیبا شده است .  این مکان می تواند آن ها را به وجد بیاورد . از ویژگی های باغ پرندگان طراحی زیبای محوطه آن است . مسیرهای سنگفرش شده که با درختان و گل های زیبا آراسته شده است . پل های چوبی ، آبشارها و برکه های روان و آلاچیق های زیبا منظره های زیبایی را به وجود آورده است .

باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد

برای نگهداری از پرندگان باید به نوع زیست آنها توجه شود . برخی پرندگان مخصوص سرما ، برخی گرما و گونه هایی هم آبزی هستند که باید  شرایط استانداردهای جهانی برای نگهداریشان رعایت شود . 60 تا 100 گونه و به عبارتی 600 تا 700 عدد پرنده در این باغ زندگی می کنند . 60 درصد آنها به صورت آزاد و 40 درصد به دلیل کمیاب بودنشان در اتاقک هایی زیبا و مجهز نگهداری می شوند . تیم‌های متخصص پزشکی به صورت شبانه روزی در باغ حضور دارند تا از سلامت پرندگان اطمینان حاصل کنند . باغ پرندگان سپاد مشهد دارای واحدهای تخصصی است که برای نگهداری و زندگی پرندگان ضروری است . واحد تکثیر ، واحد تغذیه و واحد کلینیک و بهداشت از جمله این بخش ها هستند .

آدرس باغ پرندگان مشهد

میدان خیام – منطقه گردشگری سپاد – جنب مجتمع الماس شرق

تلفن باغ پرندگان مشهد

۰۹۱۵۹۰۷۷۵۸۵

ساعت کار باغ پرندگان مشهد

همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۰

قیمت بلیط باغ پرندگان مشهد

هزینه بلیط باغ پرندگان مشهد در سال 95 ، هر نفر 6 هزار تومان می باشد .

بعد قبل
باغ پرندگان مشهد
عکس باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد
باغ پرندگان مشهد
Garden birds
بعد قبل

 

 

درباره ی rahsepar

مطلب پیشنهادی

مصلی مشهد

یکی از بناهای تاریخی مشهد ، مصلی است که مربوط به دوران صفویه است . …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *